Poszukaj podręczników z ćwiczeniami mówienia i słuchania

Wiele podręczników koncentruje się głównie na czytaniu i pisaniu, ale jeśli znajdziesz podręcznik EFL/ESL lub podręcznik z ćwiczeniami mówienia i słuchania, lekcje będą bardziej efektywne. Wiele arkuszy ćwiczeń znajdujących się w książkach zawiera na przykład ramki do mówienia lub sekcje pytań i odpowiedzi, w których uczniowie i nauczyciele mogą wspólnie ćwiczyć komunikację werbalną.

Nawet jeśli w podręczniku brakuje ćwiczeń polegających na mówieniu i słuchaniu, zawsze możesz wymyślić własne ćwiczenia do ćwiczenia na lekcjach, ale posiadanie tych ćwiczeń wbudowanych w podręcznik to ogromna oszczędność czasu, jeśli chodzi o planowanie lekcji.

Upewnij się, że struktura podręcznika jest prosta!

Uważaj na podręczniki ze strony www.taniaksiazka.pl, które składają się z wielu części, takich jak kombinacje podręczników i zeszytów ćwiczeń, lub dodatkowe elementy, takie jak książki o fonetyce, książki o pisaniu lub oddzielne czasopisma. Małe dzieci często są zdezorientowane, gdy w pracy domowej jest zbyt wiele części, i wiele cennego czasu nauczyciela zostanie stracone na wyjaśnianie procesu korzystania z różnych książek.

Jeśli to możliwe, poszukaj jednego podręcznika lub podręcznika, który zawiera wszystko dla każdego ćwiczenia na jednej stronie. Uczniowie będą mogli zrozumieć aktywność i zyskać więcej pewności siebie. Co więcej, jeśli książka ma wyrywane strony, możesz dać uczniom jedną stronę na każdą lekcję i trzymać ich książki w klasie. W ten sposób uczniowie nigdy nie zgubią, nie zapomną ani nie zniszczą swoich książek, co jest problematyczne zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców.

Najlepsze są podręczniki oparte na powtarzaniu czynności

Często nauczyciele ESL / EFL mają ograniczony czas na nauczanie, a uczniowie mają ograniczone możliwości ćwiczenia języka angielskiego. Jeśli wybierzesz podręcznik, który powtarza serię ćwiczeń w całej książce, uczniowie szybko nauczą się tego procesu. Następnie będą mogli skupić się na treści arkusza roboczego, a nie na tym, jak go wykonać.

Szukaj książek z dużą ilością praktyki pisarskiej

Jeśli jest jedna rzecz, której dzieci potrzebują, to mnóstwo ćwiczeń pisania, aby rozwinąć koordynację ręka-oko i przyswoić kształty i formy angielskich liter. Wiele podręczników pomija ten ważny punkt i nie ma wystarczającej praktyki pisania.

Jednokrotne napisanie słowa „CAT” nie daje młodym uczniom EFL/ESL wystarczającej praktyki pisania. Zamiast tego szukaj podręczników zawierających proste, powtarzalne czynności pisemne wymagające mniejszego czytania ze zrozumieniem. Tego typu zajęcia pomagają uczniom budować pewność siebie w pisaniu po angielsku, zanim będą mogli czytać lub mówić po angielsku.